Yatırım Teşvik danışmanlık ve eğitim hizmeti

Yatırım Teşvik Belgesi yatırımın yerine, konusuna, bölgesine göre destek çeşitleri, süreleri ve destek miktarları değişebilmektedir.

Alınan her belge düzenlendiği yasaya göre değerlendirilir. Destekler yasalar değiştikçe lehte veya aleyhte gelen hükümlere göre farklılaşmaktadır.

Yatırım Teşvik Belgesi ile elde edilen desteklerden, devlete ödenmesi gereken Gümrük vergisi, KDV, KKDF gibi vergilerin ödenmemesi, Ödenecek bazı vergilerden mahsup edilmesi şeklinde gerçekleşir.

Yatırımcı Yükümlülüğü:
Yatırım Teşvik Belgesi ile elde edilen desteklere karşı yatırımcı yükümlülüğü, Yatırımın tamamlanmış ve üretim yapılabiliyor olması ile birlikte asgari yatırım gerçekleşme şartının yerine gelmiş olmasına bağlıdır.

Yatırım Teşvik belgesi alan yatırımcı şirketler, Teşvik belgesi kapsamında alınan makine teçhizat, bina inşaat vb. yatırım harcamalarını muhasebe usul ve esaslarına uygun olarak kayıt etmelidir. Bu belgeler Yatırım yeri ekspertizi sırasında ve kapatma dosyası inceleme aşamasında değerlendirilmektedir.

Belge süresi: Üç yıl belge süresi, yarısı kadar ek süre ile birlikte 4,5 yıl yatırımın gerçekleşme süresidir. Ek süre sonundan itibaren belge kapsamında yapılan harcamamalar destek kapsamında değildir.

  1. 4M Danışmanlık uzmanları, şirketinizde çalışan personeliniz gibi işlerinizi yapar, takip eder ve zamanında bilgilendirmeler yapar.
  2. Şirket yetkilileriniz ve sorumlu Teşvik personelinize zamanında bilgilendirme ve hatırlatmalar yapılır.
  3. 4M Danışmanlık etik kurallarına uygun iş ve işlemler yaparak, şirketinizin itibarına zarar verebilecek hiçbir işlem yapmaz. Yapılmasına aracılık etmez.
  4. Hizmet sözleşmesinde belirtilen şartlara göre hizmet sunar. Talep edilmesi halinde müşteri yetkilileri ve personellerine eğitim verir.

4M Danışmanlık, %30’dan fazlası 8-20 yıl arası çalışan 70’e yakın nitelikli personeli ile 1991’den itibaren 10.000’den fazla müşterisine etik kuralları ile hizmet sunmuş kurumsal bir danışmanlık şirketidir.

Her aradığınızda en az 3 uzmanımız hizmet vermeye hazırdır. Sadece Teşvik Grubumuzda 22 uzman hizmet vermektedir.

4M Uzmanlarından bilgi almadan karar vermeyiniz.

DİKKAT: Şirketinizde veya ev hizmetlerinde, Yabancı Personel Çalışma ve İkamet izinleri hakkında detaylı bilgi için (212) 573 0101 veya (312) 550 5050 telefonlardan 4M uzmanları ile görüşmeden karar vermeyiniz.

Tıklayınız > YABANCI PERSONEL ÇALIŞMA VE İKAMET İZİNLERİ

Referanslarımız

Daha fazlasını yükle


Aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın,
ÜCRETSİZ ön danışmanlık hizmetimizden faydalanın

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.