İkamet izni 4M hizmetleri

İkamet izinleri, yabancıların Türkiye’ye geliş amaçlarına uygun olarak verilir. Yabancının Türkiye’deki resmi kayıtlarında geçmişi hakkındaki bilgiler, kaçak durumda olması ikamet izni alımını engelleyebilir.

Yabancılar, Türkiye yasal şartlara uygun yaşamlarını sürdürmeler, ikamet izinleri süresi kadar kalmalı, daha fazla kalacaksa zamanında süre uzatma işlemini yapmalıdır.

Emniyet müdürlükleri uygun bulduğu ikamet izni taleplerini, ikamet izni kartı düzenlenmesi için Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne gönderir. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü düzenlenen ikamet kartlarını, yabancının başvuru formunda yazılı adrese posta ile gönderir.

4M Danışmanlığın bilgilendirme, yönlendirme, işlemleri zamanında başlatma ve sonlandırma hizmetlerinden yararlanmak için aramayı ihmal etmeyiniz. Emniyet müdürlüklerine başvuruda yabancının bulunması ve başvuru formunu imzalaması gereklidir.

Yabancı ikamet izin defterinin verildiği tarih ve süresi yazılıdır. İkamet izin süresinin bitiminden itibaren en geç 15 gün içinde ikamet izin süresinin uzatılması zorunludur. Aksi halde yabancı personel yurtdışına çıkmak zorunda kalacaktır. 4M Danışmanlık bu aşamaları takip ederek yabancıyı zamanında bilgilendirir.

  1. İkamet izni kullanım süresi içinde ikamet izni adres ve ikamet izni işyeri değişikliği olması halinde bu değişikliklerin kuruma zamanında bildirilmesi yasal yükümlülüktür.
    Bilgilendirme ve işlemleri tam zamanında başlatma:
  2. 4M Danışmanlık, yabancıya ikamet izinli olarak kaldığı sürece, tüm süreçleri ve yapılması gerekenleri içeren bir izin kullanım kılavuzu verir.
    4M Danışmanlık, yabancı için yapılması gereken tüm işlemleri zamanında bildirir. Talep halinde dosyasını hazırlar ve tam zamanında işlemleri başlattır ve sonlandırır.

4M Danışmanlık, 1991 yılından bugüne 33 yıllık tecrübesi ile 25.000 den fazla müşterisine hizmet vermiş, sektörün öncüsü kurumsal bir danışmanlık firmasıdır.

Referanslarımız

Daha fazlasını yükle


Aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın,
ÜCRETSİZ ön danışmanlık hizmetimizden faydalanın

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.