TÜBİTAK MALİ RAPOR HAZIRLAMA

TÜBİTAK – TEYDEB Projeleri İçin Hazırlanan Mali Rapor, TÜBİTAK TEYDEB (Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) tarafından sağlanan desteğe ilişkin gider formları, belgeleri ve gerekli ekleri ile tamamlayıcı mali belgelerden oluşan dönemsel olarak hazırlanıp, kuruluş yetkilisi/yetkilileri tarafından imzalanan ve Yeminli Mali Müşavirler/Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler tarafından onaylanan Mali Rapor dokümanıdır.

Desteklenen projeler, “Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Teknoloji ve Yenilik Destek Programlarına İlişkin Yönetmelik” ve bu programların Uygulama Esasları kapsamında altışar aylık dönemler halinde izlenmektedir.

18 Temmuz 2020 tarih ve 31189 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Teknoloji ve Yenilik Destek Programlarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile “Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Teknoloji ve Yenilik Destek Programlarına İlişkin Yönetmelik” de değişiklik yapılmıştır.

Bu değişiklik sonucunda;

TEYDEB tarafından yürütülen destek programları kapsamında sadece Yeminli Mali Müşavirler tarafından yapılan harcama ve giderlere ait Mali Raporların denetim ve incelemesi aynı zamanda Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler tarafından da yapılabilecektir.

Uygulama esaslarında ve Mali Rapor Hazırlama Kılavuzunda Yeminli Mali Müşavirler için yer alan düzenlemeler Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler için de geçerli olacaktır.

Detaylar için uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz.

0312 550 50 50 – 0212 573 01 01

4m@4m.com.tr

Referanslarımız

Daha fazlasını yükle


Aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın,
ÜCRETSİZ ön danışmanlık hizmetimizden faydalanın

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.