Sorumlu Teknik Eleman

(KOZMETİK MESUL MÜDÜR)

Üretici ve ithalatçı firmalar Kozmetik Yönetmeliğinin 13 üncü maddesi gereğince sorumlu teknik eleman atamakla yükümlüdür.

Sorumlu teknik eleman ise eczacı veya kozmetik alanında iki yıl fiilen çalışmış olduğunu belgelemek kaydıyla kimyager, biyokimyager, kimya mühendisi, biyolog veya mikrobiyolog unvanına sahip olan ve piyasaya arz edilecek ürünün kozmetik mevzuatı, iyi imalat uygulamaları ve ilgili diğer mevzuata uygunluğunun kontrolünden sorumlu olan kişidir.

Kozmetik üretici ya da ithalatçı firmaları Sorumlu Teknik Eleman (Kozmetik Mesul Müdür) çalıştırılmadan kozmetik ürün piyasaya arz edemez.  5324 Sayılı Kozmetik Kanununa göre Sorumlu Teknik Eleman çalıştırmayan işletmelere 10.000 TL’den başlayan cezalar uygulanır.

4M Danışmanlık olarak bu yeterliliğe sahip sorumlu teknik elemanlık ve kozmetik mevzuatına uygun yapılması gereken sorumlulukların tamamı için hizmet sunmaktayız.

Detaylar için uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz.

4M uzmanları için;

0312 550 50 50

0212 573 01 01

4M Danışmanlık, %30’dan fazlası 8-20 yıl arası çalışan 70’e yakın nitelikli personeli ile 1991’den itibaren 10.000’den fazla müşterisine etik kuralları ile hizmet sunmuş kurumsal bir danışmanlık şirketidir.

4M ile çalışmıyor olsanız dahi aramak ve bilgi almaktan çekinmeyiniz.

İthalat İzinleri Sıkca Sorulan Soruları görmek için tıklayın

Referanslarımız

Daha fazlasını yükle


Aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın,
ÜCRETSİZ ön danışmanlık hizmetimizden faydalanın

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.