Yurt Dışında Patent Tescili

Yurt Dışında Patent Tescili

Patent dahil tüm sınai mülkiyet hakları sadece tescil edildikleri ülke sınırları içinde koruma altındadır. Bu sebeple patent sahibi, hangi ülkelerde patentinin geçerli olmasını isterse o ülkelerde tescil ettirmesi gereklidir.

Uluslararası Patent Tescili

Türkiye’ni taraf olduğu Patent İşbirliği anlaşması ve Avrupa patent sözleşmesi kapsamındaki ülkelerde patent tescili için bu ülkeleri seçmek ve tescil harçlarını yatırmak kaydıyla tek başvuru ile seçilen ülkelerde tescil gerçekleşir.

Bu uygulama zaman ve maliyet açısından patent sahibine kolaylık sağlamaktadır.

Seçilen ülkeler, başvuruyu inceler, kendi ülkesinde tescil edilmiş veya kamuya mal olmuş benzeri varsa buluşun yeni olmadığına karar vererek ret edebilir.

4M, yurtdışında yatırım yapmak ve yeni piyasalara açılmak isteyen müvekkillerine patent başvuru ve tescil işlemleri konusunda tam destek sağlamaktadır.

4M Danışmanlık, 1991 yılından bugüne 33 yıllık tecrübesi ile 25.000 den fazla müşterisine hizmet vermiş, sektörün öncüsü kurumsal bir danışmanlık firmasıdır.

Yurtdışında Tescilli Patentin korunması

Türkiye’de ve yabancı ülkelerde tescil edilen patentlerin yıllık koruma ücretleri aksatılmadan yatırılması zorunludur. Aksi halde o ülkede patent geçersiz duruma düşer.

4M Danışmanlık Patent uzmanları Türkiye ve yabancı ülkelerdeki patent, marka, tasarım tescillerinizin yapılması, koruma süresinin devamlılığı için hatırlatmalar ve süre koruma işlemlerinizi zamanında gerçekleştirir.

4M ile çalışırken müşterinin takibi ve düşünmesine gerek kalmaz. Yabancı işten ayrılıncaya kadar 4M uzmanları izler. Zamanında işlemleri başlatır.

Çalışma izinleri hakkında detaylı bilgi için (212) 573 0101 veya (312) 550 5050 telefonlardan 4M uzmanları ile görüşmeden karar vermeyiniz.

Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız YABANCI PERSONEL ÇALIŞMA İZİNLERİ

Referanslarımız

Daha fazlasını yükle


Aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın,
ÜCRETSİZ ön danışmanlık hizmetimizden faydalanın

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.

Benzer Konular