Patent nedir? Nasıl korunur?

Patent yeni ve sanayiye uygulanabilen buluştur. İlgili Resmi kurum tarafından tescil edilmediği müddetçe koruma altında değildir.

Buluşun noterden tasdik ettirilmesi tasdik ettiren adına koruma sağlamaz.

Ayrıca buluş sanayiye uygulanamıyorsa tescil edilemez. Buluş sahibi için bir değer ifade etmez. Buluş sanayideki teknik bir problemin çözümü olarak yeni teknolojilerin üretilmesini, mevcut teknolojinin gelişmesini sağlar.

4M Danışmanlık, 1991 yılından bugüne 33 yıllık tecrübesi ile 25.000 den fazla müşterisine hizmet vermiş, sektörün öncüsü kurumsal bir danışmanlık firmasıdır.

Türk Patent Enstitüsü “TPE” tarafından onaylanan Patent tescili ile koruma altına alınır.

Patent, buluş sahibine buluşu üzerinde belirli bir süreyle sınırlı olmak üzere devlet veya ilgili ülkenin patent ofisleri tarafından tescil edilerek verilen bir haktır.

Tescilli incelemeli patent tescil başvuru tarihinin her yıl dönümünde süre yenilemesi yapılmak kaydıyla 20 yıl süre ile sahibine kullanım hakkı tanır.

İncelemesiz patent, tescil başvuru tarihinin her yıl dönümünde süre yenilemesi yapılmak kaydıyla 7 yıl süre ile sahibine kullanım hakkı tanır.

4M ile çalışırken müşterinin takibi ve düşünmesine gerek kalmaz. Yabancı işten ayrılıncaya kadar 4M uzmanları izler. Zamanında işlemleri başlatır.

Çalışma izinleri hakkında detaylı bilgi için (212) 573 0101 veya (312) 550 5050 telefonlardan 4M uzmanları ile görüşmeden karar vermeyiniz.

Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız YABANCI PERSONEL ÇALIŞMA İZİNLERİ

Referanslarımız

Daha fazlasını yükle


Aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın,
ÜCRETSİZ ön danışmanlık hizmetimizden faydalanın

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.

Benzer Konular