Markanın Yurtdışında Tescili

Marka hangi ülkede tescil edilmişse o ülkede korunur ve kullanılır.

Türkiye’de marka tescili olan şirket, sadece Türkiye’deki benzer markaların kullanılmasına engel olabilir.

Bu kural yabancı ülkeler için de geçerlidir.

Ancak aynı işaret marka olarak birçok ülkede tescil edilirse tescil edildiği ülkelerin kanunlarına göre korunur ve işlemleri yapılır.

Yurtdışına ticaret yapan şirketlerin markalarının ticaret yapılan ülkede tescil edilmesi büyük önem taşımaktadır. Zira ticarete başlandıktan sonra o ülkede bulunan kişilerin markayı görüp başkasına ait markayı kendi adına tescil ettirmesi sıkça karşılaşılan bir durumdur.

Bu tip durumlarda tescil başvurusu yapan, tescil alan kişilerin haksız tescillerine itiraz ve hükümsüzlük davası açmak için ilgili ülkedeki yerel avukatlar ve marka vekilleri devreye girmektedir. Bu nedenle, yurtdışı tescil başvurusunun yurtdışına ticaret başlanmadan önce yapılması tavsiye edilir.

4M, markanızın yurtdışında korunabilmesi için; Avrupa Birliği ve Madrid Protokolü gibi uluslararası anlaşmalar kapsamında bağlantılı bulunduğu tecrübeli, yetkin ve güvenilir partnerleri vasıtasıyla yurtdışı tescil başvurularınızı yapmakta ve sonuçlandırmaktadır.

Ürünleriniz, Türkiye ve yabancı ülkelerdeki müşterilerinize markalı ürünler olarak gönderilmekte ve tüketiciye ulaşmaktadır.

Markanız satış yapılan ülkede tescilli ise bu ülkeye devamlı kapasite artırarak ihracat yapabilirsiniz. Marka tescilli değilse, bir müddet sonra tescilsiz markanız sebebiyle ihracat yapamayacak duruma gelebilirsiniz.

4M Uzmanlarından bilgi almadan karar vermeyiniz.

.

4M Danışmanlık, 1991 yılından bugüne 33 yıllık tecrübesi ile 25.000 den fazla müşterisine hizmet vermiş, sektörün öncüsü kurumsal bir danışmanlık firmasıdır.

4M ile çalışırken müşterinin takibi ve düşünmesine gerek kalmaz. Yabancı işten ayrılıncaya kadar 4M uzmanları izler. Zamanında işlemleri başlatır.

Çalışma izinleri hakkında detaylı bilgi için (212) 573 0101 veya (312) 550 5050 telefonlardan 4M uzmanları ile görüşmeden karar vermeyiniz.

Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız YABANCI PERSONEL ÇALIŞMA İZİNLERİ

Referanslarımız

Daha fazlasını yükle


Aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın,
ÜCRETSİZ ön danışmanlık hizmetimizden faydalanın

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.

Benzer Konular