Meyvecilik ortak mali destek başvuru çağrısı

Meyve Bahçelerinizi estekliyoruz

Ajansımız tarafından finanse edilen “2015 Yılı Meyveciliğin Geliştirilmesi Ortak Mali Destek Programı” kapsamında Valilikler ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri aracılığıyla Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde kapama meyve bahçelerine hibe desteği verilmesi amacıyla işbirliği protokolleri imzalanmıştır.

Programın amacı Ajans’ın faaliyet gösterdiği TRC3 Bölgesi’nde (Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak) kırsal dağlık alanlarda yöreye uygun kapama meyve bahçeleri tesis edilerek katma değeri yüksek ürünlerin yaygınlaştırılmasıdır. Geri kalmış dağlık alt bölgelerde uzun vadede rekabetçi bir tarımsal üretim yapısının oluşturulması ile çiftçilerin gelir düzeyinin artırılarak Bölge içi gelişmişlik farklarının azaltılmasına katkı sağlamaktır.

Programın 4 il için toplam bütçesi 10 milyon TL olup Bölge’deki her ile 2 milyon 500 bin TL kaynak ayrılmıştır. Desteklenecek olan meyve bahçeleri Siirt ve Şırnak için en az 3 dekar (Dönüm) en fazla 50 dekar (Dönüm) Mardin ve Batman için en az 5 dekar (Dönüm) en fazla 50 dekar (Dönüm) olması şartıyla % 75 oranında hibe verilecektir.

Destek kapsamındaki meyve çeşitleri:

Mardin: Badem, Fıstık, Ceviz
Batman: Üzüm, Fıstık, Ceviz

Siirt: Nar, Fıstık, Ceviz
Şırnak: Badem, Fıstık, Ceviz

Destek kalemleri ise fidan temini, çevre ihata sistemi kurulması ve bahçe içi sulama sisteminin kurulmasıdır.

Program kapsamında hibe desteğine başvurmak isteyen çiftçilerin Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Detaylı bilgi için DİKAMardin TarımBatman TarımSiirt TarımŞırnak Tarım web siteleri ziyaret edilebilir.

Programın son başvuru tarihleri:

Mardin: 18 Mayıs 2015
Batman: 11 Mayıs 2015
Siirt ve Şırnak: 7 Mayıs 2015

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

.

4M Danışmanlık, 1991 yılından bugüne 33 yıllık tecrübesi ile 25.000 den fazla müşterisine hizmet vermiş, sektörün öncüsü kurumsal bir danışmanlık firmasıdır.

Referanslarımız

Daha fazlasını yükle


Aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın,
ÜCRETSİZ ön danışmanlık hizmetimizden faydalanın

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.