HİİB Revize işlemleri

HARİÇTE İŞLEME İZİN BELGESİ REVİZESİ

  1. Hariçte İşleme İzin Belgenizde meydana gelen değişiklikler için firmanızı bilgilendirir. Menfaatleriniz, sorumluluklarınız hakkında bilgi vererek doğru karar vermenizi sağlar.
  2. Firmanızın ithal ve ihraç edeceği ürünler için yapılabilecek değişiklikleri, satın alma kararı öncesi değişiklikleri kapasite ve gerçekleşme bilgilerinizi kontrol ederek firmanızı bilgilendirir.
  3. Revize dosyanızı hazırlar, ilgili kuruma başvuru yapar. Ortalama 7-10 gün içinde revize edilmiş Hariçte İşleme İzin Belgesi ve ekleri firmanıza gönderilir.

Belgenizin kullanımı aşamasında ürünlerin miktarlarında, şirket adres ve unvanında yapılan değişiklikleri ilgili kurumdan kısa sürede gerçekleştirir.

İTHALAT VE İHRACAT LİSTELERİNDE MİKTAR ve FİYAT REVİZESİ

Miktar Revizesi: İthalat ve ihracat listenizde yer alan mamullerinizin ihtiyacınıza uygun hammadde veya ihraç ürün artışı veya değişikliği yapılabilir.

Fiyat Değişiklikleri: İthalat veya ihracatınızı belgedeki alış ve satış değerlerine bağlı kalmaksızın yapabilirsiniz. Bunun için fiyat revizesi yapılmasına gerek yoktur.

Hariçte İşleme İzin Belgesi kapsamındaki ürünleriniz gümrüğe gitmeden veya gelmeden ürün bilgilerini (GTİP; mamul Adı, Miktarı) teyit ediniz.

İthalat ve ihracat yapmadan önce kararlarınızı 4M Teşvik Proje uzmanları ile paylaşınız, desteklerden mahrum olmayınız.

TEŞVİK BELGESİNİN REVİZELERİ

Teşvik Belgesi değerlerinin veya içeriğinin değiştirilmesidir.

Şirket Adres, Unvan ve V.D. Değişikliği:
Şirket nevi, adres, unvan, V.D. değişikliği, ithalat ve ihracatınızın sorun yaşamadan yapılabilmesi için zamanında yapılmasına özen gösterilmelidir.

Değişiklik yapılmaması halinde alınamayan bildirimlerin sebebiyle hak kaybına uğrayabilirsiniz. Adres değişikliği yapılmaması halinde eski adresiniz kanuni adres olarak geçerliliğini sürdürür. Kanuni tebligatı almış sayılırsınız.

Tasdikli Suret Çıkartma:
Hariçte İşleme İzin Belgesi ve Ekleri kayıp edilmiş olması halinde tasdikli suret alınabilir. Tasdikli suret ile desteklerden yaralanmaya devam edebilirsiniz.
Fotokopi veya noter tasdikli belgeler ithalat ve ihracat işlemlerinde kullanılamaz.

4M Danışmanlık, %30’dan fazlası 8-20 yıl arası çalışan 70’e yakın nitelikli personeli ile 1991’den itibaren 10.000’den fazla müşterisine etik kuralları ile hizmet sunmuş kurumsal bir danışmanlık şirketidir.

4M ile çalışmıyor olsanız dahi aramak ve bilgi almaktan çekinmeyiniz.

4M ile çalışırken müşterinin takibi ve düşünmesine gerek kalmaz. Yabancı işten ayrılıncaya kadar 4M uzmanları izler. Zamanında işlemleri başlatır.

Çalışma izinleri hakkında detaylı bilgi için (212) 573 0101 veya (312) 550 5050 telefonlardan 4M uzmanları ile görüşmeden karar vermeyiniz.

Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız YABANCI PERSONEL ÇALIŞMA İZİNLERİ
Dahilde İşleme İzin Belgesi Sıkca Sorulan Soruları görmek için tıklayın

Referanslarımız

Daha fazlasını yükle


Aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın,
ÜCRETSİZ ön danışmanlık hizmetimizden faydalanın

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.