BİYOSİDAL ÜRÜN TİP 1 RUHSATLANDIRMA

El ve Cilt Temizleme Jeli , El Temizleme Dezenfektanı Üretim ve İthalat İzni

Antibakteriyel el ve cilt temizleme jelleri  ve hijyenik dezenfektaları(Biyosidal Ürün Tip -1)gibi ürünlerin üretim ve ithalat izinleri Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz birimi tarafından ruhsatlandırılmaktadır. Bu ürün grupları biyosidal ruhsata tabi olup, ruhsat alınmadan ürün piyasaya sürülememektedir.

Fakat ülkemizin içinde bulunduğu pandemi sebebi ile bu tarz ürünlere talepler arttığı için, Sağlık Bakanlığı talebi karşılayabilmek ve firmalara bu konuda destek olabilmek için geçici bir ön ruhsatlandırma başvurusuna olanak sağlamıştır. 3 aylık gececi ruhsatlandırma ile ürün satışlarına başlanabilmektedir. Fakat bu 3 ay sonunda ana ruhsat başvurusunu tamamlamayan firmaların ruhsatları iptal edilecek ve ürün satışları yasaklanacaktır.

Bu ürün gruplarınız için üretim ve ithalat izni Sağlık Bakanlığı’nın online sistemi ile başvuru süreci başlatılmaktadır.

Başvuru için gerekli evraklar, ürünler için yapılması gereken testler ve sürecin tüm detayları için 4M uzmanlarını aramaktan çekinmeyiniz.

 

Referanslarımız

Daha fazlasını yükle


Aşağıdaki formu doldurun veya bizi arayın,
ÜCRETSİZ ön danışmanlık hizmetimizden faydalanın

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.