TEKSTİL YATIRIMLARI VE TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ DESTEK PROGRAMI HAKKINDA YATIRIM TEŞVİK MEVZUATI EK DEĞİŞİKLİKLER YAYINLANDI.

TEKSTİL YATIRIMLARI VE TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ DESTEK PROGRAMI HAKKINDA YATIRIM TEŞVİK MEVZUATI EK DEĞİŞİKLİKLER YAYINLANDI.

Yatırım Teşvik Belgeleri kapsamında, Tekstil ve Deri Yatırımlarının Taşınmasına Yönelik yatırımlarda SGK Desteği ile Büyük ölçekli Yatırımlar yerine “Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Destek Programı” kapsamı yatırımların desteklenmesine yönelik değişiklikler yayımlanmıştır.

Yürürlükte olan 2012-3305 sayılı Karar ve eki 1402 sayılı ek karar ile düzenlemeler yapılmıştır.

Yatırım Teşvik Belgesi alacak tüm yatırımcıları ilgilendiren bu değişiklikler,  sizler için düzenlenmiş ve mailimiz ekinde bilgilerinize sunulmuştur.

TEKSTİL – DERİ VE HAZIR GİYİM YATIRIMLARININ TAŞINMASI

1 ve 2. bölgelerde hazır giyim, deri ve deri mamulleri sektörlerinde faaliyette bulunan işletmelere ait makine ve teçhizatın 31/12/2020 tarihine kadar

Elazığ, Erzincan, Malatya, Sivas, Bayburt, Çankırı, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kilis, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sinop, Tokat, Tunceli, Yozgat, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkâri, İğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van illere taşınması suretiyle yapılan yatırımlar, asgari yüz kişi istihdam sağlanması koşuluyla, sigorta primi işveren hissesi desteği, sigorta primi ve gelir vergisi stopajı desteğinden yararlanır.

Yapılan değişiklikler ekli Word dosyasında Madde 18- GEÇİCİ MADDE 13 te detaylı olarak belirtilmiştir.

(EK – YATIRIMLARDA DEVLET YARDIMLARI HAKKINDA KARAR – 2012-3305 – EK KARAR – 1402)

TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ DESTEK PROGRAMI

Yayımlanacak tebliğ ile destekler ve yatırım cinsleri belli olacaktır.  Tebliğ yayımlanınca tarafınıza mail gönderilecektir.

Tıklayınız >> İlgili ek ve güncel teşvik mevzuat
YTB KARAR – 2012-3305 – GÜNCEL SON
YTB KARAR – 2012-3305 – DEĞİŞİKLİK-EK KARAR-1402

4M Teşvik uzmanlarını aramaktan ve bilgi almaktan çekinmeyiniz.

Detaylı Bilgi için;

0312 550 50 50 – 0212 573 01 01

4M – Teşvik Ekibi