Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesinin Detayları Belli oldu.

YATIRIMCILARIN DİKKATİNE…

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesinin Detayları Belli oldu.

18.09.2019 tarih  ve 30892 sayılı resmi gazetede “TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI TEBLİĞİ” yayınlandı.

Programın amacı; Türkiye de kritik öneme sahip ve gelecek potansiyeli yüksek ürünlerin ülke içinde üretim kapasitesinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu teknolojik yatırım projelerin tek başvuru ile uçtan uca bir yönetim ve destek modeli ile program kapsamında hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.

Tebliğde yayınlanan Öncelikli Ürün Listesine (Liste için aşağıdaki linki tıklayınız) yönelik olarak çağrı zamanlarında yapılacak başvurulara göre değerlendirme yapılacak ve desteklenmesi uygun görülen yatırımcılar,ilgili TUBİTAK destek programı kapsamında TUBİTAK tarafından, KOSGEB stratejik ürün destek programı kapsamında KOSGEB tarafından ve 2012/3305 ve 2016/9495 nolu kararlara göre yatırım teşviklerden faydalanması sağlanacaktır.

Desteklenecek Sektörler

  • Kimya (NACE Kodu 20)
  • Eczacılık ile Tıbbi ve Dişçilikle İlgili Araç Gereçler İmalatı (NACE Kodu 21- 3250),
  • Bilgisayar, Elektronik ve Optik (NACE kodu 26),
  • Elektrikli Teçhizat (NACE kodu 27),
  • Makine Teçhizat (NACE kodu 28),
  • Ulaşım Araçları (NACE Kodları 29 ve 30)
  • Makine sektörüne ilişkin öncelikli ürünler

Başvuru; Başvurular Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının program portalı olan tek pencere üzerinden çağrı zamanlarına uygun olarak belirtilen şartları taşıyan firmalarca ön kayıt yapılacaktır. Değerlendirme sonucunda uygun bulunan firmalar kesik kayıt belirlenecek proje fizibilitesi ve sunumları için çağrıda bulunulacaktır.

DİKKAT!! Bağımsız Denetim Raporu, başvuru için gereklidir.

Bakanlık tarafından yetkilendirilen bağımsız danışmanlık firmalarından biri tarafından firmalarınız için hazırlanan değerlendirme raporu çağrı zamanlarında sisteme yüklenmelidir.
Sisteme yüklemeyen firmaların başvuruları kabul edilemeyecektir.

Bağımsız danışmanlık firmalarının isimleri, başvuru şartları ve diğer detaylar için bakanlıktan ilgili tebliğlerin yayınlanması beklenmektedir.

***Öncelikli Ürün Listesi için tıklayınız.

***Tebliğ için tıklayınız.

Detaylı bilgi için uzmanlarımızı aramaktan çekinmeyiniz.

0312 550 50 50 – 0212 573 01 01