KURUCULARI  ARASINDA 4M DANIŞMANLIK’ IN DA YER ALDIĞI, “TEŞVİKDER – YATIRIM TEŞVİK VE DEVLET DESTEKLERİ DANIŞMANLARI DERNEĞİ” KURULMUŞTUR. 

28.04.2018 tarihinde, kurucuları  arasında “4M DANIŞMANLIK” ın da yer aldığı, kısa adı “TEŞVİKDER” olan “Yatırım Teşvik ve Devlet Destekleri Danışmanları Derneği” kurulmuştur.  Dernek; Yatırım Teşvik ve Devlet Destekleri Danışmanlığı konusunda faaliyet gösteren 43 şirket ve şahıs işletmesi temsilcisi ile kurulmuştur.

“TEŞVİKDER”, Yatırım Teşvik ve Devlet Destekleri Danışmanlığı yapan kişileri bir araya getirmek, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmayı sağlanmak, mesleki hizmet standartlarını ve etik kurallarını belirlemek, hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik eğitim faaliyetlerinde bulunmak, mesleğinin gereği ve önemi konusunda farkındalık oluşturmak üzere çalışmalar yapmak, mesleğin saygınlığını geliştirmek ve yaymak amacıyla kurulmuştur ve bu kapsamda faaliyetlerini sürdürecektir.

Devletimiz, yatırımların artması için çaba sarf etmekte, çıkardığı kanun ve kararnameler ile yatırımcıya teşvik ve hibe destekleri vermektedir. “TEŞVİKDER” de, yatırımcıları, Devlet destekleri konusunda bilgilendirmek, bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak üzere faaliyetler yapacaktır. Ayrıca, ülkemizde yatırım yapılması, üretim ve istihdamın artırılması, bölgesel gelişmişlik farklılıklarının azaltılması, ihracatın arttırılması hedefleri doğrultusunda, Bakanlıklar, Kurum ve Kuruluşlar, Meslek Odaları, Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte ortak faaliyetler gerçekleştirilecektir.

“TEŞVİKDER” BASIN BÜLTENİ için Tıklayınız…