Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Değişikliği

Sayın Yetkili,

Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (2010/6) ‘de 02.12.2016 tarihinde değişiklik olmuştur.

Güncellenen genel bilgilendirme yazımız, dikkat edilecek hususlar ve özet tablomuz haberin devamında tarafınıza sunulmuştur. Belirtilen ekleri lütfen yeniden okumanızı önemle rica ederiz.

Tebliğ Değişikliği Sonrasında Önemli Husus;
Bildiğiniz üzere 6 ay içerisinde Ataşelik tarafından onaylanan evraklar ile ilgili İhracatçı Birliği’ne ibrazı konusunda herhangi bir süre sınırlaması bulunmamaktaydı.

Bu tebliğ değişikliğine istinaden (Madde 21);

“Destek başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için; Genelgede belirtilen belgelerin (Ticaret Müşaviri/Ataşesi/Bakanlık Temsilcisi onaylı belgeler dahil), ödeme tarihinden itibaren en geç 6 (altı) ay içerisinde; şirketler tarafından üyesi oldukları İhracatçı Birliği’ne ibraz edilmesi gerekmektedir.”
Özetle; 01.01.2017’den sonra olan tüm ödeme belgelerine ait harcama dosyalarının başvuruları 6 ay içerisinde (Ataşe Onayı+4M İncelemesi+Birlik Başvurusu) gerçekleştirilmelidir.

Herhangi bir hak kaybına maruz kalmamak için 3-4 aylık kira harcamalarınızı Ateşe onayının ardından hiç bekletmeden başvuru için 4M‘e göndermenizi rica ederiz.

İlgili Ekler

4M Danışmanlık